نرم افزار PERFORM 3D

0
308

نرم افزار PERFORM 3D

به طور معمول طراحی اجزای ساره بر اساس مقاومت اجزا و اعضاء سازه در برابر نیروهای وارده مخصوصا نیروی زلزله با استفاده از آنالیز خطی صورت می پذیرد. اما رفتار سازه در زلزله طرح بصورت غیر خطی می باشد که این اثر در طراحی بر اساس مقاومت بصورت ضمنی و غیر مستقیم لحاظ می شود. در مقابل روش طراحی مبتنی بر تغییر شکل سازه و اعضا اثرات رفتار غیر خطی را بصورت مستقیم در آنالیز و طراحی در نظر میگیرد کد محاسباتی PERFORM 3D با داشتن قابلیت تحلیل و طراحی  بر اساس تغییر شکل ابزار مناسبی برای بررسی ها و تحلیل های غیر خطی است. نرم افزار PERFORM 3D برنامه‌ا‌ی خاص با تمرکز ویژه روی طراحی مقاوم لرزه‌ای است و می توان آن را نسخه ای پیشرفته از نرم افزار Drain دانست که توسط پروفسور پاول ، استاد بازنشته دانشگاه برکلی تولید و گسترش یافته است و در سال های اخیر به صورت نسخه گرافیکی و کاربر پسند با لحاظ الزامات بهسازی لرزه ای Fema تحت تولید شرکت CSI ارائه شده است و مشخصات و منحنی های رفتاری و شاخص های آیین نامه Fema برای ارزیابی خسارت و بهسازی جهت مقاوم سازی را به خوبی در اختیار مهندس قرار می دهد. با استفاده از این برنامه می‌توان سازه‌های پیچیده‌ شامل سازه‌های با دیوار برشی را به صورت غیر خطی و بر اساس حالتهای حدی مختلف مقاومت و تغییر شکل، تحلیل کرد؛ با این وجود این نرم افزار در مقیاس کلی سازه به کار می رود و برای  برای بررسی جزئی اجزای سازه چندان کارا نیست.

نرم افزار PERFORM 3D هندسه‌ی مدل را می‌توان از برنامه‌ی SAP2000 یا ETABS بازخوانی کرد. در برنامه‌ از انواع مختلفی از المان‌ها شامل: تیرها، مهاربندها، دیوارهای برشی(با بازشو)، دال کف، میراگرها و جداساز‌ها می‌توان استفاده کرد.
تحلیل‌های غیر خطی می‌توانند به صورت استاتیکی و یا دینامیکی روی یک مدل انجام شوند. بارها می‌توانند در مراحل متفاوت بر سازه اعمال گردند. به عنوان مثال، بار دینامیکی زلزله می‌تواند پس از بار استاتیکی غیر خطی وارد شود.
این برنامه قابلیت‌های قدرتمندی برای طراحی بر اساس عملکرد داشته و می‌تواند نسبتهای ظرفیت‌ نیاز را برای تمام اجزاء و برای حالت‌های حدی محاسبه کند. ارزیابی عملکرد بر اساس ATC-40، FEMA-356 و ATC-440 به صورت خودکار انجام می‌شود.
خروجی‌های برنامه شامل نسبت ظرفیت/ نیاز، نمودارهای غیر خطی استاتیکی، نمایش‌های بالانس انرژی، اشکال مودی، هندسه‌ی تغییر شکل یافته و پاسخهای نیرو و تغییر مکان تاریخچه زمانی هستند.

دانلودperform 3d

راهنما: بعد از خارج کردن محتویات فایل فشرده و نصب نرم افزار با استفاده از برنامه keygen یک فایل lservrc بسازید و آن را در پوشه نصب نرم افزار کپی کنید.

به کانال تلگرام سایت ما بپیوندید